ACME ELECTRIC ALRB080LWE Line Reactor, AC, Three Phase, 240/480/600V, 276 uH, 80A, Encapsulated | BD3TPZ
ACME ELECTRIC ALRB080LWE Line Reactor, AC, Three Phase, 240/480/600V, 276 uH, 80A, Encapsulated
Item: BD3TPZModel: ALRB080LWE
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Line Reactor
Construction Encapsulated
Frequency 60 Hz
Height 11.83"
Inductance 276 µH
Length 8.82"
Max. Temp. 115°C
Motor Hp 60 hp
Mounting Type Wall
Nema Rating NEMA 3R
Product Datasheet acme-electric-alrb080lwe.pdf
Width 14.17"