ACME ELECTRIC AA51402117 Commercial Transformer, Toroid, 140VA
0.6A
This product can only be shipped in multiples of 4Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Transformer |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Height | 1.9" |
| Outside Dia. | 3.9" |
| Primary Voltage | 117/234V |
| Product Datasheet | acme-electric-aa51402117.pdf |
| Secondary Amps | 0.6A |
| Secondary Voltage | 117V |
Product Details:
- 117/234V Primary Voltage, 2 X 117V Secondary Voltage