ABBOTT WORKHOLDING PRODUCTS MTG20MDA Lathe Jaw | CN7XJZ 48UA40
ABBOTT WORKHOLDING PRODUCTS MTG20MDA Lathe Jaw, Pointed, Tongue and Groove, Aluminium, For 20 in Chuck, 3 in Ht
Item: CN7XJZModel: MTG20MDACross Ref: 48UA40
In Stock
Get it by Friday, May 22
5.00% off
Item Jaw
Distance Between Mount Hole Centers 2.362"
For Use With 20" Chucks
Groove Width 0.709"
Hard Or Soft Soft
Jaw Face Type Pointed
Jaw Interface Type Tongue And Groove
Number Of Jaws 3
Overall Height 3"
Overall Length 8 1/4"
Overall Width 2 1/2"
Tongue Width 1.181"