80/20 65-3065 1/4-20 x 3/4 Inch BHSCS, Black
Get it by Friday, May 22
€0.42 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| A (thread Size) | 0.428" |
| B | 5/32" |
| C | 0.127" |
| Color | Black |
| D (length) | 3/4" |
| E (thread Size) | 1/4"-20 |
| Finish | Zinc Plated |
| Material | Steel |
| Series | Fractional Series |
| Thread Length | Full Thread |
Shipping Info:
| Ship height (cm) | 1.14 |
| Ship length (cm) | 1.91 |
| Ship width (cm) | 1.42 |
Explore Products
- GRAINGER 500-0001060 Chucking Reamer, 3/32 Inch Reamer Size, 5/8 Inch Flute Length, 2 1/4 Inch Overall Length
- STAHLIN J1210HW Enclosure, 12 x 10 x 5 Inch with Hinged, Screw Down Opaque Cover, Fiberglass
- BUSSMANN 6D16Q Specialty Fuse, Diazed Fuse, 500VAC
- WALTER TOOLS SCLCL082B 6346587 Indexable Turning and Profiling Tool Holder, SCLC Toolholder, 80 Deg. Diamond
- BOSTON GEAR 52711
- EATON HMCP400G5WD09 Motor Circuit Protector, 400A, 3-Pole, Frame J-K, 750-1500A, 600 V, 250 Vdc
- GOODMAN BT5076501DF Drain Pan, Medium
- SIOUX CHIEF 847-4PK1 Floor Drain, 4 in Outlet, Stainless Steel Drain, Domestic
Popular Search Queries
Explore More
- KEYSHAFT
- Box Lockers
- Thermometers
- Sound Level Calibrators
- Confined Space Hoist Mounts
- Sealers
- VIBCO PX Explosion Proof Vibrators
- ANVIL AS150 Series Channels, Solid
- ANVIL AS617 Series Three Hole Swivel Plates
- SAFTCART Medical Cylinder Cart
- POWER DRIVE Gearbelt Pulleys
- ANDERSON METALS CORP. PRODUCTS Pipe Nipple, Mnpt Brass
- SPEARS VALVES PVC Schedule 40 Reducing Crosses, Socket x Socket x Socket x Socket
- HALSEY TAYLOR Fountains
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
80/20 65-3065 1/4-20 x 3/4 Inch BHSCS, Black
€0.42 /unit
