80/20 4180-BLACK Black 10 S 0 Degree Living Hinge
Get it by Thursday, May 21
€39.61 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| A (thread Size) | 1.01" |
| Arm (quantity) | 4185 (2) |
| B | 3.01" |
| C | 1.858" |
| Color | Black |
| D | 1" |
| E | 1" |
| F | 1.275" |
| Finish | Anodized |
| Grade | Grade 6063-T6 |
| Material | Aluminum |
| Nub (quantity) | 4181 (1) |
| Series | 10 Series |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.14 |
Explore Products
- DYNABRADE 53096 Drill 3/8 In
- MAIN FILTER INC. MF0427232 RD055E20B Interchange Hydraulic Filter, Glass, 25 Micron, Buna Seal, 7.75 Inch Height
- ASHLAND CONVEYOR GA205 G Guardrail 5 Feet Galvanized
- BROWNING 35TB60 3746328 Taper Bore Sprocket, 35 Chain, 7.38 in OD, 1/2 to 1-5/8 in Bore Dia, 7.165 in Pitch Dia
- GRAINGER ZUSAFLS70018 O-Ring, 3/4 Inch Inside Dia, 7/8 Inch Outside Dia, 70 Shore A, Blue
- FIBERGRATE 260375
- EATON JG3175S42 Molded Case Circuit Breaker, J-Frame, 3-Pole, 175A, 600 Vac, 14 Kaic At 480 Vac, 60 Hz
- SANDPIPER S20B1ABBANS0E5. Ball Valve AODD Pump, Standard Duty, Metallic, Aluminum, 2 Inch Port
Popular Search Queries
Explore More
- KEYSHAFT
- Low Voltage Thermostats
- Sign Post Accessories
- Strain Relief Grips
- Cable Controlled Gas Shut-Off Valves
- Chemical-Resistant C-Face Pump Heads
- OIL SAFE Mini Spout Lids
- DESTACO 374-M Series Pull Action Latch Clamps
- CHICAGO PNEUMATIC Air Compressor Pumps
- RUD CHAIN Washers
- ANVIL AS666 Series 6-Hole Double Corner Connectors
- MILWAUKEE Knockout Draw Stud Exact Line
- FERVI Combination Spanners
- ANVIL AS689 Series Adjustable Corner Connectors, Double Slotted
- WATTS SV Series Steam Air Ventss
- QUICK CABLE MagnaLug Heavy Duty Starter/Ground Lugs
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
80/20 4180-BLACK Black 10 S 0 Degree Living Hinge
€39.61 /unit
