WESTWARD 4LZG9 Impact Screwdriver Bit, 1 1/2 Inch Overall Bit Length, 1/4 Inch Hex Shank Size, Hex Shank
Get it by Wednesday, May 27
5.00% off
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Impact Screwdriver Bit |
| Application - Tools | Power |
| Applications | Power |
| Bit Style | Slotted |
| Drive Size | 3/8" |
| Drive Type | Hex |
| Finish | Black Oxide |
| For Use With | 5/16" Impact He X Bit Holder |
| Hex Shank Size | 1/4" |
| Impact Rated | Impact Rated |
| Length | 0.312" |
| Number Of Points | 2 |
| Overall Bit Length | 1 1/2" |
| Sae Or Metric | Imperial |
| Shank Style | Hex |
| Shank Type | Hex |
| Single End/double End | Single End |
| Tip Type | Slotted |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.01 |
| Ship height (cm) | 1.52 |
| Ship length (cm) | 6.86 |
| Ship width (cm) | 1.52 |
| HS code | 8207906000 |
| Country of Origin | TW |
Product Variants
| Product | Model | Drive Size | Bit Style | Overall Length | Number Of Points | Tip Type | Hex Shank Size | Overall Bit Length | Size | Price | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() |
4LZG4 | 1/4" | Phillips | 1" | 4 | Phillips | 1/4" | - | #2 | €0.85 | |
![]() |
4LZG5 | 3/8" | Phillips | 1" | 4 | Phillips | 1/4" | 1" | #3 | €0.88 | |
![]() |
4LZG7 | 3/8" | Phillips | 1 7/16" | 4 | Phillips | 5/16" | 1 7/16" | #2 | €1.74 | |
![]() |
4LZG8 | 3/8" | Phillips | 1 5/16" | 4 | Phillips | 5/16" | 1 5/16" | #3 | €1.74 | |
![]() |
4LZH1 | 3/8" | Slotted | 1 1/2" | 2 | Slotted | 3/8" | 1 1/2" | - | €1.50 |
Explore Products
- HUMBOLDT HR-2530.175 Diamond Drill Bit, For Concrete, 1.75 Inch Size
- SANDPIPER S05B1S1SYNS600. Ball Valve AODD Pump, Standard Duty, Metallic, 1/2 Inch Port Size
- EATON EGF2NCLAT3 Housing Current Sensor, 15 To 200 Ms Response, Mechanical Relay/Nc Spst Output, 24 Vac/Vdc
- 80/20 40-2545-BLACK 40-4040 x 480 mm 45 Degree Support Black Anodize
- PEER CHAIN 40747 Roller Chain, C2052 Pitch, 50 Feet Length
- EATON LGH325036GC Molded Case Circuit Breaker, Lg Frame, 250A, 3-Pole, 310+ Electronic Lsig
- SCHLAGE F10 AND 619 AND Knob Lockset, 2, Andover, Satin Nickel, Not Keyed
- WALTER TOOLS XDMT16T3100R-F55 WKP25S 6072347 Specialty And Other Milling Insert, 0.0200 Inch Corner Radius
Explore More
- KEYSHAFT
- Pipe and Test Plugs
- Hard Wired GFCI
- Double End Threaded Studs
- Residential Wall and Ceiling Exhaust Fans
- Paint Filter Pad Accessories
- PLAST-O-MATIC TEBVC Series Heavy Duty ON/OFF Actuator Ball Valves
- CONDOR Heat Resistant Gloves, Terry Cloth
- VIEGA PROPRESS Coupling with Stops, SS, Press x Press, FKM
- VIBCO BV Series Pneumatic Ball Vibrators
- ACME ELECTRIC Three Phase Dry Type Distribution Transformers, 208V Delta Primary Volts, 480Y/277 Secondary Volts
- APPROVED VENDOR 316 Stainless Steel Inline Fire Safe Ball Valve, FNPT x FNPT
- COTTERMAN Caster Kits
- ROBERTSHAW 620 Series Transformers
- BUSSMANN BH Series Modular Fuse Blocks
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
WESTWARD 4LZG9 Impact Screwdriver Bit, 1 1/2 Inch Overall Bit Length, 1/4 Inch Hex Shank Size, Hex Shank
