WEG CSW30H-BSI4D66 14380636 Pushbutton, Illuminated extended, 240 VAC/VDC Lamp voltage, Blue, Hazardous duty
Item: BC9MNRModel: CSW30H-BSI4D66Cross Ref: 14380636
7 In Stock
Ships within 2 days via
Product Specifications:
Item Push Button
Angle Between Positions 0
Application Duty Hazardous Duty
Color Blue
Lamp Type LED
Lamp Voltage 240V AC/DC
Lens/button Color Blue
Lens/button Shape Round Extended
No. Of Positions 0
Nominal Lamp Voltage 240V AC
Nominal Mounting Size 30 mm
Type Illuminated Extended
Voltage 600V
Voltage Class 600V