WEG CSW30H-BSI4D61 14380635 Pushbutton, Illuminated extended, 120 VAC/VDC Lamp voltage, Blue, Hazardous duty
Item: BD2YEZModel: CSW30H-BSI4D61Cross Ref: 14380635
7 In Stock
Ships within 2 days via
Product Specifications:
Item Push Button
Angle Between Positions 0
Application Duty Hazardous Duty
Color Blue
Lamp Type LED
Lamp Voltage 120V AC/DC
Lens/button Color Blue
Lens/button Shape Round Extended
No. Of Positions 0
Nominal Lamp Voltage 120V AC
Nominal Mounting Size 30 mm
Type Illuminated Extended
Voltage 600V
Voltage Class 600V