WEG CSW30H-BSI1D67 14380592 Pushbutton, Illuminated extended, 480 VAC/VDC Lamp voltage, Red, Hazardous duty
Item: BD4CCAModel: CSW30H-BSI1D67Cross Ref: 14380592
7 In Stock
Ships within 2 days via
Product Specifications:
Item Push Button
Angle Between Positions 0
Application Duty Hazardous Duty
Color Red
Lamp Type LED
Lamp Voltage 480V AC/DC
Lens/button Color Red
Lens/button Shape Round Extended
No. Of Positions 0
Nominal Lamp Voltage 480V AC
Nominal Mounting Size 30 mm
Type Illuminated Extended
Voltage 600V
Voltage Class 600V