WEG CSW30H-BEPI3D66 14379554 E-Stop Pushbutton, Illuminated push pull, 240 VAC/VDC, Yellow Hazardous duty
Item: BD2RYTModel: CSW30H-BEPI3D66Cross Ref: 14379554
Angle Between Positions 0
Application Duty Hazardous Duty
Color Yellow
Lamp Type LED
Lamp Voltage 240V AC/DC
Lens/button Color Amber
Lens/button Shape Mushroom
No. Of Positions 0
Nominal Lamp Voltage 240V AC
Nominal Mounting Size 30 mm
Type Illuminated Push Pull
Voltage 600V
Voltage Class 600V