WEG CSW30H-BEPI3D61 14379550 E-Stop Pushbutton, Illuminated push pull, 120 VAC/VDC, Yellow Hazardous duty
Item: BC8PZMModel: CSW30H-BEPI3D61Cross Ref: 14379550
Angle Between Positions 0
Application Duty Hazardous Duty
Color Yellow
Lamp Type LED
Lamp Voltage 120V AC/DC
Lens/button Color Amber
Lens/button Shape Mushroom
No. Of Positions 0
Nominal Lamp Voltage 120V AC
Nominal Mounting Size 30 mm
Type Illuminated Push Pull
Voltage 600V
Voltage Class 600V