WEG CSW30H-BCI3D66 14379444 Pushbutton, Illuminated mushroom, 240 VAC/VDC Lamp voltage, Yellow, Hazardous duty
Item: BD4ZLFModel: CSW30H-BCI3D66Cross Ref: 14379444
Angle Between Positions 0
Application Duty Hazardous Duty
Color Yellow
Lamp Type LED
Lamp Voltage 240V AC/DC
Lens/button Color Amber
Lens/button Shape Mushroom
No. Of Positions 0
Nominal Lamp Voltage 240V AC
Nominal Mounting Size 30 mm
Type Illuminated Mushroom
Voltage 600V
Voltage Class 600V