WEG CSW30H-BCI0E26 14379401 Pushbutton, Illuminated mushroom, 24 VAC/VDC Lamp voltage, White, Hazardous duty
Item: BD6EDAModel: CSW30H-BCI0E26Cross Ref: 14379401
Angle Between Positions 0
Application Duty Hazardous Duty
Color White
Lamp Type LED
Lamp Voltage 24V AC/DC
Lens/button Color White
Lens/button Shape Mushroom
No. Of Positions 0
Nominal Lamp Voltage 24V AC
Nominal Mounting Size 30 mm
Type Illuminated Mushroom
Voltage 600V
Voltage Class 600V