WEG CSW30-GBCI2D67 14382663 Pushbutton, Illuminated twist Release, 480 VAC/VDC Lamp Voltage, Green
Item: BD3ULHModel: CSW30-GBCI2D67Cross Ref: 14382663
Angle Between Positions 0
Application Duty Normal Duty
Color Green
Lamp Type LED
Lamp Voltage 480V AC/DC
Lens/button Color Green
Lens/button Shape Mushroom
No. Of Positions 0
Nominal Lamp Voltage 480V AC
Nominal Mounting Size 30 mm
Type Illuminated Twist Release
Voltage 600V
Voltage Class 600V