WEG CSW30-BGAI4D61 14381137 Pushbutton, Illuminated recessed, 120 VAC/VDC Lamp Voltage, Blue
Item: BC8VCEModel: CSW30-BGAI4D61Cross Ref: 14381137
Angle Between Positions 0
Application Duty Normal Duty
Color Blue
Lamp Type LED
Lamp Voltage 120V AC/DC
Lens/button Color Blue
Lens/button Shape Round Recessed
No. Of Positions 0
Nominal Lamp Voltage 120V AC
Nominal Mounting Size 30 mm
Type Illuminated Recessed
Voltage 600V
Voltage Class 600V