WEG CSW30-BGAI3E26 14381134 Pushbutton, Illuminated recessed, 24 VAC/VDC Lamp Voltage, Amber
Item: BD4JPCModel: CSW30-BGAI3E26Cross Ref: 14381134
Angle Between Positions 0
Application Duty Normal Duty
Color Amber
Lamp Type LED
Lamp Voltage 24V AC/DC
Lens/button Color Amber
Lens/button Shape Round Recessed
No. Of Positions 0
Nominal Lamp Voltage 24V AC
Nominal Mounting Size 30 mm
Type Illuminated Recessed
Voltage 600V
Voltage Class 600V