WEG CSW30-BCI2D67 14379451 Pushbutton, Illuminated mushroom, 480 VAC/VDC Lamp Voltage, Green
Item: BC7ZQVModel: CSW30-BCI2D67Cross Ref: 14379451
7 In Stock
Ships within 2 days via
Product Specifications:
Item Push Button
Angle Between Positions 0
Application Duty Normal Duty
Color Green
Lens/button Color Green
Lens/button Shape Mushroom
No. Of Positions 0
Nominal Lamp Voltage 480V AC
Nominal Mounting Size 30 mm
Type Illuminated Mushroom
Voltage 600V
Voltage Class 600V