WEG CFDB5-63-1119 14403535 Braking Resistor, 1.12 kW, 63.0 ohm, Stainless Steel Element
Item: BB2VKUModel: CFDB5-63-1119Cross Ref: 14403535
7 In Stock
Ships within 2 days via
Product Specifications:
Item Speed Control
Enclosure Type NEMA 1
Power 1.12 kW
Rated Resistance 63 ohms
Resistor Element Stainless steel
Resistor Material Stainless Steel
Thermostat No
Voltage 600V
Voltage Class 600V