Product Specifications:
| Body Width | 0.079" |
| Center Height | 0.482" |
| Connection Size | 0.232" |
| Indexable Insert Width | 0.118" |
| Max. Cutting Depth | 0.354" |
| Min. Hole Dia. | 1.575" |
Explore More
- KEYSHAFT
- HID Ballasts
- Lock Washers
- Hydronic Baseboard Heaters
- Cold Air Guns
- Key Stock Assortments
- KUSHLAN PRODUCTS Replacement Mixer Drum
- IRONCLAD Tuff Chix Work Gloves
- ALLEGRO SAFETY Saran Maintenance Free Hoods
- RUD CHAIN VLBS Weld On Blocks
- GLOBE SCIENTIFIC Pierceable Plug Stoppers, For 16 mm Tubes