WALTER TOOLS MC025.6.35A4D051-WJ30TF Corner Radius End Mills, unit: inch, Dc: 0.250inch, coating: TiAlN, ma
Item: DG7RJZModel: MC025.6.35A4D051-WJ30TF
In Stock
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Connection Dia. 1/4"
Cutting Edge Dia. 1/4"
Equivalent Radius 0.032"
Max. Cutting Depth 0.014"
Max. Overhang 1.083"
No. Of Teeth 4
Offset Radius 0.051"
Usable Length 3/4"
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.