Product Specifications:
| Connection Dia. | 0.984" |
| Cutting Edge Dia. | 0.984" |
| Cutting Edge Length | 0.472" |
| Max. Projection Length | 1.496" |
| No. Of Indexable Inserts | 2 |
| No. Of Teeth | 2 |
Explore More
- KEYSHAFT
- Attic Exhaust Ventilators
- Cable Clips
- Mixing Valves
- Screwdriver Bits And Nutsetters
- Wiring Duct
- ANSELL 56-015 Alphatec Pvc Aprons
- CHICAGO PNEUMATIC Vibration-Damped Needle Scalers, Metric
- GLOBE SCIENTIFIC Diamond Culture Tube Caps, for 25 mm Glass Culture Tubes