WALTER TOOLS F5055.BN40.160.Z14.3,0R Metric Parting and slitting cutters, F5055.BN40.160.Z14.3, 0R, 160 mm d
Item: CZ9JKZModel: F5055.BN40.160.Z14.3,0R
Product Specifications:
Cutting Edge Dia. 6.299"
Cutting Width 0.118"
Functional Length 2 12/25"
Max. Cutting Depth 1.496"
Mounting Dia. 1.575"
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.