WALTER TOOLS F5055.BN32.125.Z11.3,0R Metric Parting and slitting cutters, F5055.BN32.125.Z11.3, 0R, 125 mm d
Item: DA8QYPModel: F5055.BN32.125.Z11.3,0R
Product Specifications:
Cutting Edge Dia. 4.921"
Cutting Width 0.118"
Functional Length 1.969"
Hub Dia. 2.283"
Max. Cutting Depth 1.299"
Mounting Dia. 1.26"
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.