WALTER TOOLS F5055.BN16.063.Z04.4,0R Metric Parting and slitting cutters, F5055.BN16.063.Z04.4, 0R, 63 mm di
Item: DF3ZFLModel: F5055.BN16.063.Z04.4,0R
Product Specifications:
Cutting Edge Dia. 2 12/25"
Cutting Width 0.157"
Functional Length 1.614"
Hub Dia. 1.378"
Max. Cutting Depth 0.591"
Mounting Dia. 0.63"
No. Of Teeth 4
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.