WALTER TOOLS AK681.C6.E25.056 Indexable Milling Cutter | AG3APJ 32RM59
WALTER TOOLS AK681.C6.E25.056 5930113 Indexable Milling Cutter
Item: AG3APJModel: AK681.C6.E25.056Cross Ref: 32RM59 / 5930113
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Indexable Milling Cutter
Ansi Code Ak681.C6.E25.056
Connection Size E25
Features For Conefit Milling Cutter Heads
Functional Length 2.205"
Iso Number AK681.C6.E25.056
Neck Length 25 mm
Overall Length 94 mm
Series AK681 Series
Shank Type - Machining Weldon Flat
Usable Length 0.984"