WALTER TOOLS AK610.Z32.E20.073 Indexable Milling Cutter | AG3ANU 32RM33
WALTER TOOLS AK610.Z32.E20.073 5634465 Indexable Milling Cutter
Item: AG3ANUModel: AK610.Z32.E20.073Cross Ref: 32RM33 / 5634465
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Indexable Milling Cutter
Ansi Code Ak610.Z32.E20.073
Connection Size E20
Features For Conefit Milling Cutter Heads
Functional Length 2.874"
Iso Number AK610.Z32.E20.073
Material - Machining Carbide
Neck Length 73 mm
Overall Length 180 mm
Series AK610 Series
Shank Dia. 32 mm