WALTER TOOLS AK610.Z20.E16.075 Indexable Milling Cutter | AG3ANJ 32RM24
WALTER TOOLS AK610.Z20.E16.075 5634457 Indexable Milling Cutter
Item: AG3ANJModel: AK610.Z20.E16.075Cross Ref: 32RM24 / 5634457
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Indexable Milling Cutter
Ansi Code Ak610.Z20.E16.075
Connection Size E16
Features For Conefit Milling Cutter Heads
Functional Length 2.953"
Iso Number AK610.Z20.E16.075
Material - Machining High Speed Steel
Neck Length 75 mm
Overall Length 190 mm
Series AK610 Series
Shank Dia. 20 mm