WALTER TOOLS A3162-0.69 Micro Drill Bit, 0.69 mm Drill Bit Size, 5.15 mm Flute Length, 1 mm Shank Dia | CU8YTR 29FM08
WALTER TOOLS A3162-0.69 Micro Drill Bit, 0.69 mm Drill Bit Size, 5.15 mm Flute Length, 1 mm Shank Dia
Item: CU8YTRModel: A3162-0.69Cross Ref: 29FM08
In Stock
Get it by Friday, May 22
Cutting Direction Right Hand
Decimal Equivalent 0.0272
Drill Bit Point Type Self Centering Point
Drill Bit Size 0.69 mm
Finish Bright, Uncoated
Finish - Machining Bright (Uncoated)
Flute Length 5.15 mm
Material Grade - Machining Grade K30F
Max. Drilling Depth 5.15 mm
Overall Length 25 mm
Shank Dia. 1 mm