VESTIL STRAP-16-RE Ratcheting Cargo Strap with E-clip, 16 Feet | AG7ZRG
Item: AG7ZRGModel: STRAP-16-RECross Ref: 32Y128
In Stock
Get it by Friday, May 22
5.00% off
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Cargo Strap
Assembled Depth 192"
Assembled Height 0.16"
Assembled Width 2"
Assembly Assembled
Color Orange
Color Family Orange
Depth 192"
Features Secured Around Cargo To Prevent Damage And Load Shifting
Height 4/25"
Length 192"
Load Capacity 1200 lbs.
Material Polyester
Measuring Units EACH
Pack Size 1
Width 2"