VESTIL ADDL-HH2PB Additional Two Button Hand Control
Get it by Monday, Apr 13
€204.32 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Two Button Hand Control |
| Assembled Depth | 5 1/2" |
| Assembled Height | 2 1/4" |
| Assembled Width | 2 1/2" |
| Assembly | Assembled |
| Color Family | Yellow |
| Compatible Products | Premium Truck Scissor Dock Lifts, Electric Hydraulic Scissor Lift Tables, Portable Scissor Lift Tables, Ground Lift Scissor Tables, EHLTX-1-39, EHLTX-2-39, EHLTX-3.5-39, EHLTX-3-39, EHLTX-3653-2-39, EHLTX-4853-2-39, EHLTX-6060-2-39, EHU-2, EHU-3, GLT-4000, Efficiency Master Tilt Tables, EMC-4242-2, EMC-4242-4, EMC-4848-2, EMC-4848-4, Electric/Hydraulic Box Dumper, Universal Trash Can Dumpers, TM-20-AC, TM-20-DC, TM-40-AC, TM-40-DC, TM-60-AC, TM-60-DC, TMS-20-AC, TMS-20-DC, TMS-40-AC, TMS-40-DC, TMS-60-AC, TMS-60-DC, JMD-1000-48, JMD-1000-60, JMD-1000-72, HIPM-2048-AC, HIPM-2048-DC, HIPM-2748-AC, HIPM-2748-DC, L-220-DC-HD, L-270-DC-HD, L-270-DC-HD-SS, TAL-220-DC, TAL-260-DC, Pallet Master/Servers, Counter-Balanced Pallet Master/Servers, CBS-56-1-AC, CBS-56-1-DC, CBS-74-1-AC, CBS-74-1-DC, PMSS-50-AC, PMSS-50-DC, PMSS-60-AC, PMSS-60-DC, HT-20-2436-DC, HT-20-3036-DC, HT-40-2436-DC, HT-40-3248-DC, HT-60-2436-DC, HT-60-3248-DC, MT-AC, MT-DC, CART-23-10-DC, CART-23-10-DC-HC, CART-23-15-DC, CART-23-15-DC-HC, CART-24- |
| Cord Length | 96" |
| Features | Additional Two Button Hand Control Assembly For Ideal Operation |
| Height | 2 1/4" |
| Material | Metal |
| Measuring Units | EACH |
| Width | 2 1/2" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 15.24 |
| Ship length (cm) | 15.24 |
| Ship width (cm) | 15.24 |
| HS code | 8431390080 |
| Country of Origin | US |
Explore Products
- MARTIN SPROCKET 1310 5/8 Taper Bushing, 0.625 Inch Bore, 3/16 x 3/32 Inch Key Way, Steel
- HAYWARD TBH1200A0SEK000
- STEINER INDUSTRIES 63908 Welding Curtain, 8 Wide, Transparent Vinly, Clear
- EATON LGS340035G Molded Case Circuit Breaker, Electronic Lsg Trip, 3-Pole, 400A, Line And Load, 50/60 Hz
- KEO 30581 Spotting/centering Drill 90 Degree 5/8 Hss
- SNOWEX WSC-020 Cover, For use with, Tailgate Spreader
- APPROVED VENDOR U16180.075.0250 Eye Bolt, 3/4 In - 10 Thread Size, Machinery, 5000 lbs. Work Load Limit, Plain
- APPLETON ELECTRIC EYSEF350 Sealing Fitting, 3 1/2 Inch Trade, Female, 9 3/4 Inch Length, Iron
Explore More
- KEYSHAFT
- Carpenter's and Mechanic's Pencils
- Open End Wrench Sets
- Saddle Clamps
- Hydraulic Accumulator Mounts
- DESTACO 385-L Series Pull Action Latch Clamps
- GLOBE SCIENTIFIC Labeling Tapes, 1 Inch x 60 Yard per Roll
- ANVIL AS400EH Series Channel With Elongated Holes
- ANVIL AS400S Series Channel With Long Slots
- GLOBE SCIENTIFIC Snap Caps with One Thumb Tab, For 13 mm Tubes
- VOLLRATH Legs
- REGAL Metric STI Bottom Hand Taps, HSS, Chrome
- ARLINGTON INDUSTRIES Combination Compression Couplings, Zinc Die-Cast
- KILLARK FDC/FSOC Series Cast Device Boxes
- QUANTUM STORAGE SYSTEMS Interlocking Storage Cabinet Drawers
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
VESTIL ADDL-HH2PB Additional Two Button Hand Control
€204.32 /unit
