TOUGH GUY 48ZD81 Cassette Filter
Get it by Thursday, May 21
€ 24,99 Flat Shipping + VAT € 24,99 flat shipping is applicable on orders with an aggregate weight less than 10kg. Orders exceeding 10kg will be charged default shipping rates.
5.00% off
€50.71 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Filter |
| Filter Efficiency | 99.97% |
| Filter Material | Cloth |
| Filter Pickup Type | Dry |
| Filter Product Grouping | Cassette Filter |
| Filter Reusability | Non Reusable |
| Filter Type | HEPA |
| Filtration Type | HEPA |
| Fits Vacuum Brand | Karcher, NSS, Tornado |
| Fits Vacuum Models | CV30, CV38, CV48, PACER 112 - 115UE |
| For Vacuum Type | Upright Vacuum |
| Height | 1 1/4" |
| Length | 5 1/2" |
| Width, Diameter | 4 1/2" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.12 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
Explore Products
- NEWCO 934A2M16
- ADVANTECH 325SS12I Wire Cloth Laboratory Test Sieve, Stainless Steel
- MICRO 100 BB-230600S Boring Bar, 0.6 Inch Max. Bore Depth, 0.23 Inch Head Width, 0.25 Inch Min. Bore Dia.
- STAFFORD MFG 8A001.5 Shaft Collar, 2 Piece Split, Clamp Type, 3/32 Inch Bore, Aluminum
- SLOAN 0302323
- TITAN FASTENERS WXB29
- BRADY 3460-T 34630 Letter Label, 4 Inch Char Ht, Indoor Only, Non-Reflective, Gothic, Black, T, Uppercase
- VULCAN HART 713009 Plate
Explore More
- KEYSHAFT
- Reciprocating Saw Blades
- Rotary Tools
- Underground Utility Locator Accessories
- Flame Resistant and Arc Flash Coveralls
- Gladhands
- FACOM 76 Angled Open Socket Wrenches
- JOHN GUEST Plug In Elbows, Polypropylene Black
- ANVIL 2858 Series Buttweld Lateral Anvilets, Extra Strong
- BANJO FITTINGS Couplings
- BUSSMANN LKN Series Specialty Fuses
- JUSTRITE Antistatic Insulated Wires
- SQUARE D Manual Motor Switches
- WATTS RK-770 Series Backflow Preventer Repair Kit
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
TOUGH GUY 48ZD81 Cassette Filter
€53.38 /unit
