TENNSCO BCD18-72MGY Storage Cabinet 24 Gauge 72 Inch H 18 Inch D | AC3GLW 2TER1
TENNSCO BCD18-72MGY Storage Cabinet 24 Gauge 72 Inch H 18 Inch D
Item: AC3GLWModel: BCD18-72MGYCross Ref: 2TER1
In Stock
Get it by Friday, May 22
5.00% off
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Storage Cabinet
Adjustable Shelves Yes
Assembly Assembled
Color Medium Gray
Depth 18"
Door Closure Swinging
Door Type Standard
Finish Powder Coat
Handle Single
Height 72"
Includes (2) Fixed Shelves, (3) Adjustable Shelves
Locking Yes
Locking System Three Point
Material Steel
Number Of Doors 2
Number Of Drawers 0
Number Of Keys 2
Number Of Shelves 5
Overall Depth 18"
Overall Height 72"
Overall Width 36"
Product Type Storage Cabinet
Shelf Adjustment Increment 2"
Shelf Capacity 200 lbs.
Total Number Of Drawers 0
Width 36"