TECHNIKS 47.651.64.413B Shrink Fit Tool Holder And Adapter | CU6DUP 60AR14
TECHNIKS 47.651.64.413B Shrink Fit Tool Holder And Adapter
Item: CU6DUPModel: 47.651.64.413BCross Ref: 60AR14
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Tool Holder
Balanced To Rpm G 2.5 @ 25000 RPM
Compatible With Product Type Cutting Tools
Coolant Fed Coolant Through
Hole Diameter 3/4"
Includes Coolant Through Stop Screw
Nose Diameter 1.42"
Overall Length 8.13"
Projection 4.13"
Shank Diameter 1.42"