TECHNIKS 47.651.58.394B Shrink Fit Tool Holder And Adapter | CU6DLN 60AR10
TECHNIKS 47.651.58.394B Shrink Fit Tool Holder And Adapter
Item: CU6DLNModel: 47.651.58.394BCross Ref: 60AR10
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Tool Holder
Balanced To Rpm G 2.5 @ 25000 RPM
Compatible With Product Type Cutting Tools
Coolant Fed Coolant Through
Hole Diameter 1/2"
Includes Coolant Through Stop Screw
Nose Diameter 1.1"
Overall Length 7.94"
Projection 3.94"
Shank Diameter 1.1"