T&S HG-4E-24SK Gas Hose, With Quick Disconnect, 1 Inch NPT, 24 Inch Long | AV9YHZ
T&S HG-4E-24SK Gas Hose, With Quick Disconnect, 1 Inch NPT, 24 Inch Long
Item: AV9YHZModel: HG-4E-24SK
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Gas Hose
Connector Hose Design 2 Male
Connector Hose Thread Size 1"
Connector Length 24"
Connector Type Gas
Feature Quick Disconnect
Gas Hose Capacity 420 btuH
Max. Pressure 0.5 psi