T&S B-7232-01-ESB36 Hose Reel, Epoxy Coated, 3/8 Inch x 35 Feet, 36 Inch Flexible Water Hose
Item: CE6AEPModel: B-7232-01-ESB36
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Hose Reel
Connector Hose Thread Size 3/8"
Connector Length 36"
Connector Type Water
Enclosed/open Open
Feature Swivel Bracket Universal Design
Finish Polished Chrome
Hose Length 35 ft.
Material Brass
Max. Pressure 125 psi
Max. Temp. 140°F
Min. Pressure 20 psi