T&S B-0597-LF20 Mixing Faucet, Wall Mt., 8 Inch, 18 Inch Double Jt Nozzle | AV3PAL
T&S B-0597-LF20 Mixing Faucet, Wall Mt., 8 Inch, 18 Inch Double Jt Nozzle
Item: AV3PALModel: B-0597-LF20
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Faucet
Body Mount Wall
Body Size 8"
Cartridge Spindle Size 1/4"
Cartridge Spindle Type Turn Compression
Feature Spring Check
Handle Type Lever
Inlet Adjustable Centers
Material Brass
Max. Pressure 125 psi
Max. Temp. 140°F
Min. Pressure 20 psi