T&S B-0133-ADF10 Pre-Rinse Faucet Unit, 8 Inch Wall Mount, Spring Action, Add-On Faucet | AV3MJD
T&S B-0133-ADF10 Pre-Rinse Faucet Unit, 8 Inch Wall Mount, Spring Action, Add-On Faucet
Item: AV3MJDModel: B-0133-ADF10
In Stock
Get it by Friday, May 22
Body Material Brass
Body Size 8"
Finish Polished Chrome
Flow Rate 1.15 GPM
Handle Type Lever
Inlet Type Adjustable Centers
Max. Pressure 125 psi
Max. Temp. 140°F
Min. Pressure 20 psi
Nozzle Outlet Type Laminar Flow Device
Spout Length 10"