T&S B-0133-A14-CCB Pre-Rinse Faucet, Spring Action, 8 Inch Wall Mount, With 14 Inch Add-On Faucet
Item: AV3MHVModel: B-0133-A14-CCB
In Stock
Get it by Monday, May 25
Body Material Brass
Body Size 8"
Finish Polished Chrome
Flow Rate 9.73 GPM
Handle Type Lever
Inlet Gender Male
Inlet Size 1/2"
Inlet Type NPT
Max. Pressure 125 psi
Max. Temp. 140°F
Min. Pressure 20 psi
Nozzle Outlet Type Laminar Flow Device
Spout Length 14"