T&S B-0133-A12-V-BC Pre-Rinse Faucet, Spring Action, Wall Mount Base | AV3MHR
T&S B-0133-A12-V-BC Pre-Rinse Faucet, Spring Action, Wall Mount Base
Item: AV3MHRModel: B-0133-A12-V-BC
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
Body Material Brass
Body Size 8"
Faucet Spout Rigid/Swivel
Feature Spring Check
Finish Chrome Plated
Flow Rate 9.73 GPM
Handle Type Lever
Inlet Type Adjustable Centers
Max. Pressure 125 psi
Max. Temp. 140°F
Min. Pressure 20 psi
Nozzle Outlet Type Laminar Flow Device
Spout Length 12"