T&S 5F-8CLX10 Workboard Faucet, 8 Inch, Deck Mt., With 10 Inch Swing Nozzle | AU2NAW
T&S 5F-8CLX10 Workboard Faucet, 8 Inch, Deck Mt., With 10 Inch Swing Nozzle
Item: AU2NAWModel: 5F-8CLX10
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Faucet
Body Material Brass
Body Type Workboard
Cartridge-spindle Ceramic
Faucet Spout Swivel
Finish Chrome Plated
Flow Rate 5.03 GPM
Handle Type Lever
Max. Pressure 125 psi
Max. Temp. 140°F
Min. Pressure 20 psi
Min. Temp. 40°F
Mounting Type Deck Mount
Nozzle Swivel
Nozzle Outlet Type Laminar Flow Device
Spout Length 10"