T&S 5F-4CWX10 Workboard Faucet, 4 Inch, Deck Mt., With 10 Inch Swing Nozzle | AU2MYQ
T&S 5F-4CWX10 Workboard Faucet, 4 Inch, Deck Mt., With 10 Inch Swing Nozzle
Item: AU2MYQModel: 5F-4CWX10
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Faucet
Body Material Brass
Body Type Workboard
Cartridge-spindle Ceramic
Faucet Spout Swivel
Finish Chrome Plated
Flow Rate 5.03 GPM
Handle Size 4"
Handle Type Wrist
Max. Pressure 125 psi
Max. Temp. 140°F
Min. Pressure 20 psi
Min. Temp. 40°F
Mounting Type Deck Mount
Nozzle Swivel
Nozzle Outlet Type Laminar Flow Device
Spout Length 10"