T&S 5F-1SLX10 Faucet, Deck Mt., Single Hole Base, 10 Inch Swing Nozzle | AU2MXE
T&S 5F-1SLX10 Faucet, Deck Mt., Single Hole Base, 10 Inch Swing Nozzle
Item: AU2MXEModel: 5F-1SLX10
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Faucet
Body Material Brass
Body Type Single Temp
Cartridge-spindle Ceramic
Faucet Spout Swivel
Finish Chrome Plated
Flow Rate 4.76 GPM
Handle Type Lever
Inlet Gender Male
Inlet Size 1/2"
Inlet Type Npsm
Max. Pressure 125 psi
Max. Temp. 140°F
Min. Pressure 20 psi
Min. Temp. 40°F
Nozzle Swivel
Nozzle Outlet Type Laminar Flow Device
Spout Length 10"