SUPER-STRUT S250-12HDG Support Bracket, 12 Inch Length, Hot Dip Galvanized
Product Specifications:
| Item | Support Bracket |
| Angle | 90° |
| Finish | Hot Dip Galvanized |
| Height | 4 5/8" |
| Length | 12" |
| Material | Steel |
| Number Of Holes | 2 |
Shipping Info:
| Ship height (cm) | 11.75 |
| Ship length (cm) | 30.48 |
| Ship width (cm) | 12.7 |
| Country of Origin | US |
Product Variants
| Model | Finish | Color | Number Of Holes | Price | |
|---|---|---|---|---|---|
| S250S-6HDG | Hot Dip Galvanized | - | 2 | - | RFQ
| S250S-6 | Galvanized | Gold | 2 | - | RFQ
| S250S-24HDG | Hot Dip Galvanized | - | 2 | - | RFQ
| S250S-24 | Galvanized | Gold | 2 | - | RFQ
| S250S-18HDG | Hot Dip Galvanized | - | 2 | - | RFQ
| S250S-18 | Galvanized | Gold | 2 | - | RFQ
| S250S-12HDG | Hot Dip Galvanized | - | 2 | - | RFQ
Explore Products
- GARLOCK SEALING TECHNOLOGIES 23 X 3074
- TELEMECANIQUE SENSORS 9007HA1 Limit Switch Lever Arm, Adj Roller, 0.88 Inch to 4.00 in, Front, 0.63 Inch Roller Dia
- MILWAUKEE VALVE 570 - 212 Globe Valve, Bronze, Union Bonnet, 2 1/2 Inch Valve Size
- VERMONT GAGE 141118510 Plug Gage, Class X, Go, Steel, 0.1851 Inch Size
- WOODHEAD 1200651194 803000B02M003 Cordset, 3 Pole, Female, 0.3m, 18/3 Size, PUR
- OSG 8690550 Screw Machine Drill Bit, 5.50 mm Size, 82 mm Overall Length, Carbide