STRONG HOLD 86-18-1TSL Wardrobe Locker Assembled 1 Tier 3-point | AE4GDU 5KAZ8
STRONG HOLD 86-18-1TSL Wardrobe Locker Assembled 1 Tier 3-point
Item: AE4GDUModel: 86-18-1TSLCross Ref: 5KAZ8
In Stock
Get it by Friday, May 22
5.00% off
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Wardrobe Locker
Assembled/unassembled Assembled
Audit Trail Storage Not Available
Color Gray
Door Type Louvered
Finish Waterbased Enamel
Frame Assembled Assembled
Handle Material Steel
Handle Type Swing
Includes Hanging Rod Yes
Legs Included
Lock Type Padlock Hasp
Locker Color Gray
Locker Color Family Gray
Locker Door Type Louvered
Locker Finish Enamel
Locker Handle Type Swing
Locker Lock Type Padlock Hasp
Locker Material Steel
Material Hot Rolled Steel
Number Of Lockers 8
Number Of Openings 8
Number Of Tiers 1
Number Of Units Wide 8
Opening Depth 18"
Opening Height 66 3/4"
Opening Width 10"
Opening Wxh 10" x 66.75"
Overall Depth 18"
Overall Dimension 98" x 18"
Overall Height 78"
Overall Width 98"
Overall Wxdxh 98" x 18" x 78"