THOMAS & BETTS TV10-TV14-L Ring Terminal, Vinyl Insulated | BK9RAJ
STA-KON TV10-TV14-L Catamount Ring Terminal, Vinyl Insulated
Item: BK9RAJModel: TV10-TV14-L
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
This product can only be shipped in multiples of 50
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Ring Terminal
Color Yellow
Conductor Range 12 AWG to 10 AWG
Finish Tin Plated
Insulation Insulated Vinyl
Material Copper
Temperature Rating 75°C
Voltage Rating 600V