SQUARE D LAL26300MB Circuit Breaker, 300A, 600V, 2 Pole
Get it by Thursday, May 21
€3,202.84 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Circuit Breaker |
| Comm Code Enhanced | 32612 |
| Maximum Ac Voltage Rating | 600V |
| Size | 6" x 5.84" x 11" |
| Voltage (ac) | 600V AC |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 6.42 |
| Ship height (cm) | 22.61 |
| Ship length (cm) | 44.96 |
| Ship width (cm) | 29.21 |
| Country of Origin | MX |
Explore More
- KEYSHAFT
- Aerators
- Oil Protection Controls
- Absorbent Socks and Booms
- Abrasive Sharpening Files
- Public Safety Vests
- AUTOQUIP Super Titan Scissor Lift Tables
- CONDOR Cold Condition Insulated Gloves, Hi Visibility Orange
- CONDOR Knit Gloves, Full Finger, Uncoated, 7 Gauge, White
- RUD CHAIN WPP-VIP Powerpoint Direct Vip Chain Connection Hoist Rings
- ACME ELECTRIC Three Phase Dry Type Distribution Transformers, 480V Delta Primary Volts, 208Y/120 Secondary Volts, Copper Windings
- VOLLRATH Wire Grates
- SMC VALVES Sy5000 Series Solenoid Valve
- PLAST-O-MATIC EBVF3-3 Series Electrically Actuated Ball Valves, Polypro
- BISON GEAR & ENGINEERING 100 Series Inline Parallel Shaft DC Gearmotors
- STARRETT 99803 Series Primalloy Band Saw Blades
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
SQUARE D LAL26300MB Circuit Breaker, 300A, 600V, 2 Pole
€3,202.84 /unit
