FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Item | Circuit Breaker |
| Continuous Current Rating | 80% |
| No. Of Slots | 5 |
| Ui Rated Insulation Voltage | 750V |
| Uimp Rated Impulse Withstand Voltage | 8 kV |
| Voltage (ac) | 600V AC |
| Voltage (dc) | 500V DC |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 2.2 |
| Ship height (cm) | 14.99 |
| Ship length (cm) | 22.86 |
| Ship width (cm) | 18.8 |
| Country of Origin | US |
Explore More
- KEYSHAFT
- Bar Pipe and L Clamps
- Vehicle Back Up Alarms
- SCBA and Breathing Air Cylinders
- Thermometers and Environmental Meters
- Hydraulic Quick Couplers
- DWYER INSTRUMENTS DH3 Series Digihelic Differential Pressure Controllers
- RINGERS GLOVES Hard-Knuckle Flame-Resistant Tactical Gloves
- SUGATSUNE Cabinet Knobs, Stainless Steel
- NORTON ABRASIVES Cut Off Abrasive Wheel, Type 1
- VERMONT GAGE Go/NoGo Standard Thread Plug Gages, 1 3/16-28 Un
- SPEARS VALVES PVC 80 PSI PIP Fabricated Fitting 30 Deg. Elbows, Socket x Socket
- BLACK & DECKER Fans
- NIBCO PFD3022 Series Butterfly Valves, Ductile Iron, Press x Press Female Ends, 250 PSI
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
SQUARE D JGL37225D82 Molded Case Circuit Breaker, 225 A, 3 Pole, 600V AC
€5,688.67 /unit
