SQUARE D JDL36200SA Circuit Breaker, 200A, 600V, 3 Pole, JDL Frame Type
Get it by Thursday, May 21
€2,899.98 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Circuit Breaker |
| Continuous Current Rating | 80% |
| Maximum Ac Voltage Rating | 600V |
| Maximum Operating Temperature F | 104°F |
| No. Of Slots | 5 |
| Overall Height (decimal Inch) | 7 13/25" |
| Overall Width | 104.7 mm |
| Ui Rated Insulation Voltage | 750V |
| Uimp Rated Impulse Withstand Voltage | 8 kV |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 2.37 |
| Ship height (cm) | 10.39 |
| Ship length (cm) | 19.1 |
| Ship width (cm) | 8.61 |
| Country of Origin | MX |
Explore More
- KEYSHAFT
- Key Blanks
- Punch and Die Sets
- Bathroom Fans
- Acorn Nuts
- Tire Mounting and Demounting Tools
- DESTACO 374-M Series Pull Action Latch Clamps
- PROTO Impact Socket, 8 Point, 3/8 Inch Drive, Imperial
- ANVIL C151 Series Cable 90 Eyelets
- SPEEDAIRE Double Acting NFPA Air Cylinder, Rear Flange Mount, 4" Bore Diameter
- SUPER-STRUT Alignment Guide Tool
- WOODHEAD 130096 Series Liquid Tight Cord Grip
- HARLOFF MedstorMax IntraOcular Lens Carts
- STEARNS BRAKES 871 Series Brakes
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
SQUARE D JDL36200SA Circuit Breaker, 200A, 600V, 3 Pole, JDL Frame Type
€2,899.98 /unit
