Product Specifications:
| Item | Switch |
| Comm Code Enhanced | 31320 |
| Height | 528.828 mm |
| Voltage (ac) | 600V |
| Width | 427.99 mm |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 8.28 |
| Ship height (cm) | 52.88 |
| Ship width (cm) | 42.8 |
| Country of Origin | US |
Explore More
- KEYSHAFT
- Combination Wrench Sets
- Exhaust Tools
- Square Nuts
- Electric Unit Heaters
- Air Brakes
- SALISBURY Class 2 Electrical Glove Kit, 14 Inch, Red, Black
- VIEGA PROPRESS XL-C Coupling no stop, Press x Press
- SUGATSUNE Pull Handles, Stainless Steel
- LOVEJOY Grid Coupling Cover
- VERMONT GAGE NoGo Standard Thread Plug Gages, 2-12 Un
- CEMENTEX USA Pants, 21 Cal.
- CALBRITE Right Angle Clamps, Stainless Steel
- STARRETT Intenss PRO-DIE Bimetal Band Saw Blades
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
SQUARE D HU661DS Switch, 30A, 600V, 3 Pole, Non-Fusible, HU Frame Type
€10,411.46 /unit
